• NUMIZMA.COM

Форум за търсачи

Някой да каже стойността на тези свещници ако може

Въпроси отговори, датиране и дискусии по темата...

Модератор: Kiril62

LidiqM
Регистриран: юли 30th, 2012, 12:44 pm

Някой да каже стойността на тези свещници ако може

Мнениеот LidiqM » юли 30th, 2012, 3:55 pm

Някой може ли да каже стойността, произхода и малко повече информация за тези свещници?
Прикачени файлове
DSCN1403.jpg
2.jpg
DSCN1398.jpg

stan960
Експерт
Регистриран: май 29th, 2009, 5:19 am

Re: Някой да каже стойността на тези свещници ако може

Мнениеот stan960 » август 3rd, 2012, 10:47 am

Не съм спец точно в тази област но като ги гледам вероятно могат да се датират към XVIII или началото на XIX век.Някой определят стилът им на Викториански други на Готически но на мен тези определено по ми бият на Готически или на по скоро Неоготически.Това естествено важи ако не са реплики правени в началото на миналият век от което следва че само точното датиране ще определи и цената им.Поразгледай се в E-bay мисля че имаше някакви такива или подобни пуснати за продажба.

stefan
Регистриран: август 7th, 2012, 5:32 pm

Re: Някой да каже стойността на тези свещници ако може

Мнениеот stefan » август 7th, 2012, 6:13 pm

stan960 написа:Не съм спец точно в тази област но като ги гледам вероятно могат да се датират към XVIII или началото на XIX век.Някой определят стилът им на Викториански други на Готически но на мен тези определено по ми бият на Готически или на по скоро Неоготически.Това естествено важи ако не са реплики правени в началото на миналият век от което следва че само точното датиране ще определи и цената им.Поразгледай се в E-bay мисля че имаше някакви такива или подобни пуснати за продажба.

преди7.8 месеца един колега продади подобен за 270лв

Върни се в “АНТИЧНИ МОНЕТИ,МЕДАЛЬОНИ И АНТИКИ”