• NUMIZMA.COM

Форум за търсачи

Въпрос за златна монета на Александър Втори

Теми от общ характер, който Ви интересуват. Новини и любопитни факти.

Модератор: Kiril62

stoyanovlls
Регистриран: септември 24th, 2011, 5:15 am

Въпрос за златна монета на Александър Втори

Мнениеот stoyanovlls » септември 24th, 2011, 5:26 am

Здравейте ,

Можете ли да ми кажете някаква ориентировъна цена на монетата която съм прикачил на снимката и може ли да се продаде чрез някой чужд сайт.
Четох в чужди сайтове че е много рядка и няма обявена цена.

Благодаря предварително!!!
Прикачени файлове
161212.jpg

roca
Експерт
Регистриран: юни 3rd, 2009, 6:57 am

Re: Въпрос за златна монета на Александър Втори

Мнениеот roca » септември 26th, 2011, 7:38 pm

Моля ви, ако сте фенове на чуждите сайтове или четете само в тях или не ги четете. Аз утре мога да напиша че е уникат и да го споделя с Гугъл Реклама за 500 лв, за да кача цената на 4500 Евро, ама никой който е със всичкия си няма да ми повярва. Е изключвам факта че винаги има балъци вярващи на всичко.
Истината е някаде там....това е български Жетон или т.н. "Пендар", т.е. това не е официална монета. Факт! 2/3 от тях са пробити голяма част фабрично. Още от времето на отсичането си той е ползван по две идей: за украса или за инвестиция (заради златото). За съжаление покрай всички тях има хиляди неизвестни:
1. Карати: маркировката е за 21 карата българска А1. Най-високата царска българска маркировка. И все пак някой казват че са попадали на 23 каратови монети като оригинала на Франц Йосиф.,...ама засега това са по-скоро митове
2 Грамаж и диаметър...винаги варират От 13 до 14 грама..от 39 до 40 мм и т.н.
3. Цена: варира според горните две, но се приема че цаната е около 10 % над златото. Така или иначе цаната на материала е доста висока сега и малко хора им се инвестира повече в това начинание.

Рядка рядка...колко да е рядка....не е някаква невъзможна рядкост но без дупката е интересна
дали може да се продаде навън...може...ама износа и риска оставме на теб :shock:

Върни се в “ОБЩИ ТЕМИ”