• NUMIZMA.COM

Форум за търсачи

Garrett GTI 2500 Supreme

Мнения, презентации и въпроси.
http://www.garrett.bg

Модератор: Kiril62

Kiril62
Експерт
Регистриран: май 28th, 2009, 11:02 am
Контакти:

Garrett GTI 2500 Supreme

Мнениеот Kiril62 » април 5th, 2011, 7:49 am

Металдетектор Garrett GTI 2500 Supreme (комплект малка и голяма сонда, чанта и слушалки).
Комплект Garrett GTI 2500 - SUPREME - (комплект с малка, голяма сонда, чанта и слушалки) - 1769 лева

GTI 2500 e съвременен металдетектор от нов тип с прецизна дискриминация на металите на базата на DSP процесор. Индентификацията на намерените метални предмети се отбелязва чрез 24 сегмента на дисплея. Металотърсача дублира откриването на металите със звуков сигнал, (има 3 различни звукови сигнала). На дисплея има секция показваща големината и дълбочината на намереният метален предмет.

Технически характеристики:

- Автоматичен и ръчен грунд баланс.
- 24 см водонепроницаема сонда;
- Изход за слушалки;
- Телескопична щанга;
- 3 различни звукови сигнала;
- Тегло 1.8кг;
- Честота на работа от 7.2 KHz
- Захранване 8АА батерии;
- индикатор за състоянието на батериите.

GTI 2500 има 6 готови програми за търсене:
- Coins
- Jewelry
- Relics
- Zero
- Custom Discrimination
- Non Motion (All Metals)

Менюто включва следите настройки:
- Sensitivity - настройка на чувствителността
- Threshold - настройка прага на звука
- Frequency избор на работна честота
- Volume настройка силата на звуковия сигнал
- Tone настройка честотата на звуковия сигнал
- Salt Elim - елиминиране влиянието на соления пясък на плажа
-Tone ID - включва или изключва тоналното различаване на металите
- Backlight - включване и изключване на осветлението на дисплея
- Rechargable bat. - вкл. се ако се използват акумулаторни батерии. - бутон "LAST MODE" - за бързо превключване между последните 2 използвани програми.

Удобен е за търсене на бърз и бавен ход в тесни и неравни местности, както и в замърсени обекти и е подходящо допълнение към апарати за дълбочинно търсене. Отличната му дискриминация, позволява точното определяне на целите, като по този начин спестява доста време в търсене на нежелани обекти и свежда до минимум грешките при търсене.

С приставката Treasure Hunt Вашият Garrett GTI 2500 се превръща в изключително мощно средство за постигането на отлични резултати при работата на терен. Комплекта Garrett GTI Supreme + Tresure Hunt е идеалната комбинация за всеки търсач-професионалист.
http://imperio.dir.bg/_wm/catalog/item. ... 14&dflid=3

Kiril62
Експерт
Регистриран: май 28th, 2009, 11:02 am
Контакти:

Re: Garrett GTI 2500 Supreme

Мнениеот Kiril62 » април 23rd, 2011, 6:40 am

Garrett GTI 2500 ревю
Ето какво споделя един наш колега в Англия за Garrett GTI 2500.

“Здравейте, имам Garrett GTI 2500 от три месеца и в началото бях леко разочарован от него, но след като напълно разбрах металдетектора (което ми отне известно време), мога да заявя, че тя е най-добрият, с който съм работил, защото с него знам точно какво засичам под земята.

Дълбочина: Този металдетектор достига на дълбочина до около 8 инча (20 см) за предмети, по-малки от монета, до 16 инча (40 см) за предмети с големината на монета и над 20 инча (50 см) за по-големи метални предмети. /бел. ред. На въздушен тест монета 1 лв. на режим All-metal на дълбочина 40 см/. Обикновено аз не обичам да правя големи дупки (веднъж изкопах една на около 24 инча (60 см) за голям алуминиев болт. С времето установих, че най-добрите предмети за търсене се намират между 5 и 25 см.

Imaging функцията: Изобразяването на големината на предмета чрез графична скала е чудесно. Все пак тази функция изисква известно време за да се свикне с нея. Основно до 20 см, тя работи отлично, но на по-дълбоко не е чак толкова добра. Бърка се, когато предмета не е точно под средата на сондата, но веднъж щом намерите точното разположение на предмета, то функцията ви дава точни резултати. Винаги е добра идея да сканирате предмета два пъти като втория път сте на 90 градуса спрямо предмета и предишното ви местоположение. По този начин уреда може да ви покаже, дали предмета е кръгъл или продълговат като пирон например.

Сонди: Уреда разполага с голямо разнообразие от сонди. Избора на правилната сонда за определено място за търсене е от основно значение за крайния ви успех. Например използвайте голямата Imaging сонда за дълбоко заровени по-големи предмети или по-малките сонди за по-плитко заровени и по-малки предмети. Използвайте DD сонди за мокри пясъци на плажа и за минерализирани почви, също така използвайте уреда с активна настройка Salt Cancelation.

Дискриминация: Аз винаги използва All Metal режима, т.к. той е изключително чувствителен, когато е настроен правилно с прага на звука. Когато откриете предмет, индикатора на дискриминацията отгоре на дисплея ще ви покаже проводимостта на предмета. Също така този индикатор е най-прецизен, когато предмета се намира под средата на сондата. Също така аз настройвам потребителска дискриминация за да премахвам предметите, които нежелая от дадено място, където търся.

Pinpointing: Чудесен е, но е нужно да го включите, когато сондата не е точно над предмета, защото по този начин ще отхвърлите сигнала от предмета.
Справяне с повърхностно замърсен терен: Уреда работи чудесно в замърсени райони. Препоръчително е да се работи на тези места с по-малка сонда, т.к. наличието на много предмети един до друг, могат да направят металдетектора нестабилен.

Лоши черти на уреда (Не са много)

Тежък е, не е много подходящ за по-слаби хора. Няма задно осветление на бутоните. Нужно е малко налучкване в тъмното, когато искаш да намериш подходящия бутон (благодарен съм поне, че няма много бутони)."

Върни се в “МЕТАЛОТЪРСАЧИ GARRETT”