• NUMIZMA.COM

Форум за търсачи

Garrett ACE 150 ревю

Мнения, презентации и въпроси.
http://www.garrett.bg

Модератор: Kiril62

Kiril62
Експерт
Регистриран: май 28th, 2009, 11:02 am
Контакти:

Garrett ACE 150 ревю

Мнениеот Kiril62 » май 6th, 2011, 7:07 am

В момента Garrett Electronics е в 41-а си година на производство на металдетектори и не показва никакви признаци за забавяне на темпа на работа. Чарлс Гарет – основателят на компанията, и неговият екип непрекъснато са в търсене на начини как да подобрят металдетекторите, които произвеждат, правейки ги по-достъпни за работа и подобрявайки тяхното представяне на терена.

За разлика от повечето производители, които често се съсредоточават само върху развитието на нови, високо-технологични металдетектори, които са достигнали цената на една употребявана кола, Гарет решава да конструира един нов, надежден и нискобюджетен металотърсач със свойства, които дори най-добрите металдетектори преди няколко години не са притежавали.

След преминаването на дълга фаза на развитие, моделите металдетектори Ace 150 и Ace 250 бяха въведени и получиха силни отзиви от клиенти по целия свят.

ФУНКЦИИ

Ace 150 е новият модел, който Гарет въвежда на мястото на предишния Treasure Ace.

Като изключим името “Ace”, новите модели Ace 150 и Ace 250 нямат почти никаква прилика с предишните модели по начина, по който изглеждат или работят.

Новата серия “Ace” има изцяло нов вид в сравнение с другите модели на Гарет, който се отличава с нов контролен корпус и вибриращо-жълт цвят. Целият металдетектор е с ергономична форма и е удобен, и за дълъг период на ползване като не причинява умора дори и при най-малките търсачи на съкровища. Моделът Ace 150 тежи едва 1.2 кг и може да се разтяга от 107 до 130 см. Веднъж включен, Ace 150 лесно може да се настройва чрез трите сензорни дисплея разположени на лицето на контролния панел. Те са дисплей Режим, Чувствителност и Включване/Изключване на уреда. LCD дисплея предоставя обширна информация, включително:

Вид на предмета: 5 сегментна идентификация на засечения предмет; желязо, никел, капачки, пръстени и монети.

Дълбочина на предмета: показва приблизителната дълбочина на обекта; 2, 4 или +6 инча (5, 10 и над 15 см).

Състояние на батерията: иконка сигнализира когато батерията се нуждае от смяна.

Режим на търсене: показва кой режим на търсене е избран.

Ace 150 притежава три независими и разграничаващи режима на търсене: Монети, Скъпоценности и Всички метали.

Точки на дискриминация или начина, по който един предмет бива разпознаван, или отхвърлян, са заложени във фабричните настройки на металотърсача на базата на интензивни полеви тестове и данни от различни търсачи на съкровища от целия свят.

Учудващо, но моделът Ace 150 се захранва от 4 батерии тип AA, които имат между 40 и 50 часа издръжливост. Презареждащи се батерии също могат да се ползват без да има каквато и да е разлика на работа; все пак, имайки предвид издръжливостта постигната от батериите тип АА, вие може и да не искате да се затормозявате с NiMH батериите.

На гърба на контролния панел има стандартен ? инчов жак за слушалки, и както винаги ползването му се препоръчва, тъй като по този начин се удължава живота на вашите батерии и може да сте по-сигурни, че няма да изпуснете предметите разположени на по-голяма дълбочина поради шумът, който се създава около вас.

ПОЛЕВИ ТЕСТ

Първият тест проведен на моделът Ace 150 беше в моята тестова площадка, където проверих как реагира на добри и лоши предмети. Ace 150 се представи доста добре в засичането на дълбочината и вида на предмета – особено имайки предвид неговата цена. След няколко разходки в градината, скочих в колата и поех към едно основно училище да тествам Ace 150 на детската площадка, която винаги беше покрита с кори от дървета и изобилстваше от всякакъв вид монети и разни други неща. След като избрах режима на търсене за скъпоценности и нагласих чувствителността на трета степен, започнах да търся около катерушките. Garrett Ace 150 работеше много спокойно, дори при приближаването на сондата близко до влаковите релси, които се извисяваха наблизо. Личеше си, че новата черна сонда е проектирана да се справи дори и със сурови среди на работа и да елиминира фалшивите сигнали за разлика от много други сонди. Монетите бяха предостатъчни и в рамките на час открих около 30 монети, пръстен на Avon и сребърен, религиозен медал.

Следващото място, на което тествах Ace 150 беше обществен парк северно от Атланта докато бях по работа в града. Това беше място, претърсвано ежегодно от местен клуб за търсачи както и от търсачи любители, но аз се надявах, че може да е останало и нещо полезно, тъй като парка е доста обширен. Виждаха се доста повърхностни ненужни метални боклуци и за това нагласих металотърсача на режим „монети” и намалих чувствителността на втора степен за да се минимализира шума от нежеланите обекти.

С годините научих, че тревистите места за паркинг винаги са били идеални за намирането на поне едно или две полезни неща, и затова се отправих натам. Имаше доста сигнали от капачки и кофти, но те бяха лесно разграничими от монетите и другите ценни предмети, т.к. не бяха постоянни сигнали. Аз бях леко изненадан от броя на монетите, които намирах (въпреки, че всички бяха съвременни) и останах за по-дълго от плануваното. След като слънцето започна да залязва аз се отправих към колата и през целия път не спирах да намирам още монети. Малко повече от 3 часа ми докараха 11 долара на монети, няколко комплекта ключове за кола, запалка Zippo, която все още работеше и няколко копчета от палто (за съжаление, нито едно от тях не беше от униформи от Гражданската война).

Последното място на което изпитах моделът Ace 150, преди теста да приключи, беше училищен двор, намиращ се наблизо от моята къща в централна Пенсилвания. Взех с мен сина ми Пол и дъщеря ми Лей, за да видя как ще се справят едни млади търсачи на съкровища с един от новите металдетектори на Ace. Пол избра Ace 250 (и неговият опит ще бъде отчетен в статията за Ace 250) а Лей се спря на Ace 150. След кратко разяснение на контролния панел и как звучат добрите предмети, тя избра настройките за търсене и започна да работи с металдетектора. Не мина много време и тя откри първата си мишена – монета от 25 цента, на дълбочина малко над 4 инча (над 10 см). Определянето на местоположението на предмета й отне малко повече време отколкото с предишния металотърсач, към който беше привикнала; все пак, след няколко сигнала и след използването на по-малката сонда, тя се доближаваше до около инч от целта, след което вече бях готов да започна частта с копаенето и изваждането на предмета от земята. Разполагахме с ограничено време да изпитаме двата модела Ace, но все пак Лей успя да открие няколко монети – някои от които изглежда, че са били там от доста време. Тя каза, че й е било удобно да размахва металотърсача и лесно да разбира какво LCD дисплея й е показвал.

ОБОБЩЕНИЕ

Новият Ace 150 се представя учудващо добре и предлага функции, които не могат да се намерят на който и да е металдетектор в рамките на тази цена. Неговата интуитивна навигация и ниско тегло го правят идеален металотърсач за състезания по търсене, за начинаещи, както и за резервен металотърсач. Това е металдетектор, който прави търсенето удоволствие, без да оставя дупка в портфейла ви. Единственият недостатък на модела Ace 150, е че не притежава режим за прецизно определяне на местонахождението на заровеният предмет (режим Pinpoint); все пак, с малко тренировки целта може да бъде прихваната с доста голяма точност

Върни се в “МЕТАЛОТЪРСАЧИ GARRETT”