• NUMIZMA.COM

Форум за търсачи

Металдетекторите GOLDEN MASK

Мнения, презентации и въпроси относно български металотърсачи - серийни и не толкова серийни.
http://www.imperio.biz

Модератор: Kiril62

Sando
Регистриран: юни 7th, 2009, 5:30 am

Re: Металдетекторите GOLDEN MASK

Мнениеот Sando » юли 16th, 2009, 8:32 pm

Абе не е от баланса бе Слави, става много нестабилен и за да може да се маха спокойно трябва да му намаля сенс и трешолд толкова, че става по плитък отколкото без бокса. Според мен няма никакъв смисъл от тоя бокс и е сложен само за реклама.

Потребителски аватар
Golden Mask
Редовен
Регистриран: май 31st, 2009, 3:35 pm

Мнениеот Golden Mask » юли 16th, 2009, 8:40 pm

Sando написа:Не е само на слънце. На много места като го пусна тоя бокс, машината се нервира бръмчи, не може да се настройва и ми скъсва нервите. Реално още никъде не съм могъл да го ползвам. Не знам на къде го включвате тоя бокс, ама там където съм ходил не е уродено и с други машини се работи без проблем. Не е лоша маската, ама прекалено много я хвалят някой, не заслужава чак такова внимание :lol:

Ти сигурен ли си че детектора е с ПАУЪР БОКС ? Щото има едни пак със същите копчета под кутията но са с ПАУЪР ЧИП при тях се наблюдава известна нестабилност и за това ги спряхме, какво ти пише в гаранционната карта ? След включване на бокса ( ако е с такъв ) се прави задължително балансиране към земята, а ако звуковия праг не е равномерен работната честота се измества (с потенциометъра под кутията) така че да се получи стабилен праг . Всичките тия неща си ги пише в упътването за работа, ако има кой да чете де, много често детектора е сменил няколко собственика и всички документи са някъде по трасето . Ако детектора е с черния кабел ,,TASKER" е много вероятно да има проблем в кабела, най-вече нарушена изолация между жило и оплетка и при включване на висока енергия детектора загубва ума и дума....... Много често проблемата е от задкормилното устройство ( в случая Sando ) такива могат да дойдат на безплатно обучение.........., в повечето случаи се получава много странно явление в моите ръце детектора работи без да бръмчи, без да има нестабилност, а в ръцете на клиента бръмчи ли бръмчи .

Потребителски аватар
Golden Mask
Редовен
Регистриран: май 31st, 2009, 3:35 pm

Мнениеот Golden Mask » юли 16th, 2009, 8:55 pm

Да допълня още нещо..., зависи от кой район си, има на места на които ПАУЪР БОКС-а въобще не може да работи на ръчен режим, а само на автоматичен. Точно поради тази причина хората които ползват мои детектори от районите на Кърджали, Ивайловград, Крумовград, Рудозем, Бургас и др. си купуват Golden Mask 1 с ПАУЪР БОКС и им върши прекрасна работа, без да пука, без да трещи на рудата ..., друг в въпроса че там един МАЙНЛАБ (от по-скъпите) би вършил по-добра работа, но и парите за тях за добри..., така че всеки си преценява какво да купи.

Потребителски аватар
vorenii
Регистриран: февруари 28th, 2010, 4:59 pm

Мнениеот vorenii » март 5th, 2010, 5:27 pm

kolegi-ot 2 godini sum s G.mask3....nyakoi znaeli kakva e razlikata v dulbochinata na "avtomatichen rejim" i ostanalite VCO i tn...... :idea:

maximus_kn
Регистриран: март 6th, 2010, 7:44 am

Мнениеот maximus_kn » март 18th, 2010, 7:43 am

vorenii написа:kolegi-ot 2 godini sum s G.mask3....nyakoi znaeli kakva e razlikata v dulbochinata na "avtomatichen rejim" i ostanalite VCO i tn...... :idea:

Най-лесно е да отидеш на полигон и сам да разбереш.Направи си тестове,защото ще те побъркат от различни мнения.

Потребителски аватар
pavlinbass
Редовен
Регистриран: юни 15th, 2009, 9:02 am

Мнениеот pavlinbass » март 18th, 2010, 10:36 am

vorenii написа:kolegi-ot 2 godini sum s G.mask3....nyakoi znaeli kakva e razlikata v dulbochinata na "avtomatichen rejim" i ostanalite VCO i tn...... :idea:

Ти неможа ли да разбереш каква е разликата за тези две години :o на авто баланс е по плитка,но по стабилна на замърсено.А за дълбочината това е много общо понятие..зависи от почвата,от терена,как настроиваш апарата....

mitaka1113
Регистриран: март 30th, 2010, 8:43 pm

Мнениеот mitaka1113 » март 31st, 2010, 7:34 am

Golden Mask написа:
Sando написа:Не е само на слънце. На много места като го пусна тоя бокс, машината се нервира бръмчи, не може да се настройва и ми скъсва нервите. Реално още никъде не съм могъл да го ползвам. Не знам на къде го включвате тоя бокс, ама там където съм ходил не е уродено и с други машини се работи без проблем. Не е лоша маската, ама прекалено много я хвалят някой, не заслужава чак такова внимание :lol:

Ти сигурен ли си че детектора е с ПАУЪР БОКС ? Щото има едни пак със същите копчета под кутията но са с ПАУЪР ЧИП при тях се наблюдава известна нестабилност и за това ги спряхме, какво ти пише в гаранционната карта ? След включване на бокса ( ако е с такъв ) се прави задължително балансиране към земята, а ако звуковия праг не е равномерен работната честота се измества (с потенциометъра под кутията) така че да се получи стабилен праг . Всичките тия неща си ги пише в упътването за работа, ако има кой да чете де, много често детектора е сменил няколко собственика и всички документи са някъде по трасето . Ако детектора е с черния кабел ,,TASKER" е много вероятно да има проблем в кабела, най-вече нарушена изолация между жило и оплетка и при включване на висока енергия детектора загубва ума и дума....... Много често проблемата е от задкормилното устройство ( в случая Sando ) такива могат да дойдат на безплатно обучение.........., в повечето случаи се получава много странно явление в моите ръце детектора работи без да бръмчи, без да има нестабилност, а в ръцете на клиента бръмчи ли бръмчи .

sitalk
Редовен
Регистриран: октомври 17th, 2009, 6:09 pm

Мнениеот sitalk » юли 9th, 2010, 12:30 pm

pavlinbass написа:

Ти неможа ли да разбереш каква е разликата за тези две години :o на авто баланс е по плитка,но по стабилна на замърсено.А за дълбочината това е много общо понятие..зависи от почвата,от терена,как настроиваш апарата....

По-стабилна на орудено,не на замърсено.
А за Пауър бокс,Пауър чип-когато се включва и изключва се балансира наново.Аз го ползвам само при леки почви,също и наблизо да няма ел.напрежение.Макар,че на места ми се е случвало да работя и покрай жици.
Когато е включен Чип-а,често се налага потенциометъра(отдолу) да се върти,за да се нормализира жуженети(както казва Владимир).По време на работа(ръчна) се налага и донастройване(баланс),по-нестабилен е.То си го пише в упътването.Батерията пада много по-бързо,щото консумацията е двойна,мисля. СЕНСА трябва да е на червения сектор.

Върни се в “БГ МЕТАЛОТЪРСАЧИ”