• NUMIZMA.COM

Форум за търсачи

Скални рисунки от Казахстан

Тук можете да споделите Вашите интересни случки и открития.

Модератор: Kiril62

stan960
Експерт
Регистриран: май 29th, 2009, 5:19 am

Re: Скални рисунки от Казахстан

Мнениеот stan960 » юли 11th, 2009, 1:41 pm

Даа -Нема нищо ново под слънцето-Казал щрауса и си заровил главата в пясъка.Някъде преди бая време четох че били открили макет или нещо такова на безмоторен самолет във една от пирамидите.От това пък се лансираше друга хипотеза -чи пилота гледал от горе пък друг от долу чертаел-Всичкото това за почти идеалните в геометрично отношение градове улици пътища та чак до оризищата в древен Египет.Това горе долу важи и за Наска.Оставаше само да намерят древна релеина станция и слушалки що пък не и GSM и всичко се връзваше мо та мо-имам в предвид комуникацията де.По принцип и Историята и Археологията би трябвало да са точни науки-НО-Като ми обясните някъкъв древен способ за повдигане на 20-тонни каменни блокове-Без да ми вкарвате Архимедови теории и 10-ки хиляди роби И без да споменавате за вторичната теория на тия същите който са усетиха че стават смешни-Става въпрос видиш ли чи всичкото това пирамидите били Скални масиви в пустинята после обработени във настоящия си вид.И като ми докажете нещо по реално за произхода на човека -Без обаче тъпите маймунски истории на Дарвин-Или пък приказките за приспиване на малки деца от Библията. Тогаз ш са съглася с вас макар че ще ми е много трудно и мъчно за човечеството.

evil creature

Мнениеот evil creature » юли 11th, 2009, 4:12 pm

Стан знаеш ли че Луната се отдалечава от Земята с нз си колко растояние за нз си колко време та когато са строили пирамидите луната е била доста близо до земята отколкото сега, древните са изчаквали момента когато луната е най близо до пирамидите в този момент камените блокове олеквали с десетки тонове и Фараона със жгреците почвали да си ги подреждат като детски кубчета и така след нз си колко луни цикъла имало гтова пирамидка обаче те предидливо са изчислили това изместване на Луната и го ударили на серийно производство та следващите фараони хем да не семъчат със строежи хем да не си праят по-големи и велики пирамидки от колкото им се полага :lol: и за самолет знам как е станало ама другия път щи кажа там вече е намесен МОСАД :lol: :lol: :lol:
това за щрауса е неуместно мисля :P

roca
Експерт
Регистриран: юни 3rd, 2009, 6:57 am

Мнениеот roca » юли 11th, 2009, 7:22 pm

хеххехе радва ме как си лафите, ама все пак нека ако ще се местим у някоя друга тема някой да отвори една темичка за всичко и пак ще почнем там си лафим за извънземните, вътреземните, наска и педерамидите и т.н, даже след малко ще я отворя за да не ръчкаме в тази, все пак темичката е за скалните рисунки, което нема общо с педерамидите :lol: :lol: :lol:
А иначе все пак да сложа и аз едно последно постче в горещата тема за пирамидите. Все пак доколкото знам са открити част от локалните градове на работниците постоили пирамидите, както и доста данни оит живота им, историите им, няма защо да намесваме Роби, те са били обикновенни граждани трудещи се за фараона, за което им се е плащало добре. Сега как, защо са ги вдигали, не е нито моя работа, с това се занимаватъ разни алтернативи науки, факт е че са го направили, дали са имали помощ отгоре или не, ще разберем завдъдеще, ама теориите че извънземните от Стар Трек и Стар гейт са дошли построили са ги и са си отишли е леко измислена за целите а киното, не науката. Възможна е намеса на извънземен разум, но съвсем дребна, но чак пък да са си ги вдигнали и да са си заминали :roll:
Сега тука продалжаваме да си пишем за култчетат към слънцето антилопките и и прахората с въглениет, а в новата тема си продължаваме, извънземните , перамидите и т.н. мисля че така е редно ;)

danito
Регистриран: юни 30th, 2009, 5:36 am

Мнениеот danito » юли 13th, 2009, 4:29 am

Мисля, че специалното отношение на хората кьм слънцето е съществувало далеч преди това отношение да се оформи, като усъзнат култ кьм слънцето. Култьт с всичките му ритуали и правила клони по форма и поведение кьм религията. За зараждането на това отношение кьм слънцето не се наемам да поставям времеви граници - 14 века преди Христа или 6 000 години и т. н., но знам, че от момента на появата на живот, и до ден днешен (и дай Боже това да продължи вечно) при появата на слънцето сутрин природата утихва по особен начин. Който от вас е ставал в 3,30 през ноща, за да отиде на риба, и е усетил какво става с природата малко след 5 часа сутринта, секунди преди да се появи първата слънчева светлина, много добре разбира за какво говоря. Изведньж лекия нощен ветрец спира, вълничките по повърхността на езерото изчезват, всички нощни звуци затихват и за част от минута настава пълно спокойствие обвито в пълна тишина. В такъв момент у човек се появява усещане за вакуум, пълен баланс без каквото и да е изравняващо движение. Ако може човек да улови този момент, усещането е велико...
Малко след това започва живота с всичките му присъщи дневни звуци и движения.

stan960
Експерт

Мнениеот stan960 » юли 13th, 2009, 6:49 pm

Лириката винаги ми е харесвала поезията също-Колега.Сега ако може и аз да се изразя така лирично кат теб ша мъ разбереш.Представи си неква адски студена и зимна сутрин Ти и защо не и Аз сме се увили в мечешките или мамутски кожи така са и другите около нас жени мъже деца целата рода от нашта пещера и зъзнем от студ и чакаме изгрева.Чакаме изгрева най вече заради това та дано като стане светло саблезъбият самец и женската му да се оттеглят в бърлогата си без да са закусили с некои от нас.Чакаме и за това че месото в пещерата се е свършило и по младите и здравите трябва да излезат на лов за да донесът някъкъв дивеч за огъня- Е ето стигнах увлечен в лириката до правилната думичка-ОГЪНЯТ-Тъй си мисля аз де -туй им е било Божеството и Култа по туй време.Сигурно са минали още некое и друго хилядолетие преди тия пещерните рисувачи да разберът що е Слънцето на какво и как влияе та да го издитнат в Култ или Божество.

danito
Регистриран: юни 30th, 2009, 5:36 am

Мнениеот danito » юли 14th, 2009, 3:47 am

Това също е вярно!
Хареса ми стила :)

evil creature

Мнениеот evil creature » юли 21st, 2009, 1:53 pm

е хехе чак се замечтах да си лежа до пещерата като глиган да си пруфтя от време на време в очакване да ме огрее и да точа тоягата за саблезъбия:lol: :lol: :lol: нещо сте объркали епохите

stan960
Експерт

Мнениеот stan960 » юли 21st, 2009, 6:01 pm

Що пък убъркали-знаеш че тези епохи са доста по разтегливо понятие. Не са кат днешните столетия.Иначе за да не съм голословен -Пещерните хора или Кроманьонците са живели на Земята преди 35000 до 12000 години преди нас.Саблезъбите тигри населяват Земята от повече от 18 000 000 години преди нас и изчезват 12000 до 10000 години преди нас.Тез и подобни рисунки ги определят в периода 12000 до 8-7000 години преди нас.Та както виждаш се засичат със Пещерните рисувачи.Има и теории за изчезването им или може би избиването им от нашите пра - пра .......предшественици.Та следващио пат кат глиган с или без пруфтене - ма зими идна читанка у пещерата та да понаучиш нящо за тез предисторически епохи. :mrgreen:

evil creature

Мнениеот evil creature » юли 21st, 2009, 9:13 pm

били сме жертви малко по-рано още с маймунски вид та на саблезъбия сме му видяли сметката това ми беше идеята за епохите ;)

stan960
Експерт

Мнениеот stan960 » юли 22nd, 2009, 4:54 am

По принцип сме еволюирали заедно дет са вика.Другата теория е че поради климатичните промени изчезва многото дивеч което пак опира и до човеците защото сме се конкурирали в избиването му-свързано е -за тва сме трепели саблезъбите заради подялбата на месния пазар един вид. :lol: Но Смелият Чунг [или маймуночовекът както казваш] ако се сещаш все още и само със заостреният кол в повечето случаи им е ставал за закуска на саблезъбите.Идеята е че повратът става именно по времето на кроманьонеца -от тогаз хората почват да живеят на малки общности по пещеритие да се учат да палят и поддържат огъня и да се усещат че кат са повече заедно могат да надвиват и зъбатата морда която ги е стряскала в сънищата и наяве.Моята идея [и не само моя] беше във връзка с туй кога е възникнал некъв определено култ към Слънцето - за това дадох такъв пример за да подчертая че е от по късни епохи-А тогава мерките за развитие знаеш са били от 1000-летие нагоре.За туй според мен е по правилно да се датират тез рисунки в периода 12000 до 8-7000 години преди нас а не да се фиксират само в рамките на 1-2 хилядолетия-Примерно само 8-мо или само 7-мо както по горе изразиха тези колегите. ;)

Върни се в “ПЪТЕПИСИ”