• NUMIZMA.COM

Форум за търсачи

UNIKALEN SKALEN NADPIS

Тук можете да споделите Вашите интересни случки и открития.

Модератор: Kiril62

roca
Експерт
Регистриран: юни 3rd, 2009, 6:57 am

Re: UNIKALEN SKALEN NADPIS

Мнениеот roca » юни 21st, 2009, 6:46 pm

Dan написа:Интересен е този случай. Наистина втория символ е много интересен. Мисля си дали някой не е писал това чудо просто за шега. :mrgreen:

Това предположение го изказах още във първата страница мисля.Не знам можи и да е истенски, а може и да е просто шега, но определено не мисля че е н гръцки, финикийски, китайски или японски. Мисля че беше видимо известно сходство с евтита и още нещо но не помня вече какво.Все пак мисля че за най-добре е да се огледа отново, да се види дали има слерди от други буиквио, от някакво ранно поселение в района и т.н.

Потребителски аватар
Gold Mask
Доста редовен
Регистриран: юни 30th, 2009, 5:33 pm

Мнениеот Gold Mask » юли 3rd, 2009, 10:26 am

Надписа е наистина много интересен,но според мен трябва да се види на място,защото във момента се правят съчинения по картинка.Това не е много удачно защото ако го прекарам през фотошопа ще изглежда по съвсем друг начин.Иначе като се загледам във него си мисля че може да е Гръцки ,персийски или всякакав друг език.

evil creature

Мнениеот evil creature » юли 3rd, 2009, 11:28 am

ха ха хах нова рибка :mrgreen: голяеми фантазии ви гонят

Потребителски аватар
Gold Mask
Доста редовен
Регистриран: юни 30th, 2009, 5:33 pm

Мнениеот Gold Mask » юли 3rd, 2009, 3:55 pm

И какво те доведе до това заключение. ;) ;) Мисля че наистина трябва да се види на място и да се прецени дали е правено някога или е съвременно .Тоест може и някой нарочно да го е направил.Аз просто си изказах мнението по темата.

evil creature

Мнениеот evil creature » юли 3rd, 2009, 4:55 pm

незнам, фантазирайте си колкото ви душа иска нямам против за мен е резултат от ерозията на скалата ;) отлюспено парче скала това е :!: виж мястото на "надписа" колко по-чисто е в сравнение окло него и да има нещо ще е ново ;)

roca
Експерт

Мнениеот roca » юли 3rd, 2009, 8:32 pm

Това предположение е едно от най-правдоподобните, защото ако наистина беше надпис би изглеждало по доста по различен начин.
Вече дали да или не, дали е старо или съвременно, дали не е някакъв графит рпросто, може да се разбере единствено на място. То ако всичко ставаше по снимка, то никой нямаше да копае, дори археолозите. Само щеха си пращат снимка ан могила да речемн и да се пиата ти как мислиш Рим илки тракия :lol: :lol: :lol:

pro-anti
Редовен
Регистриран: юли 10th, 2009, 8:40 pm

Мнениеот pro-anti » юли 11th, 2009, 11:45 pm

predpolagam, che e starobylgarski runi.

naprimer tretiat simvol e syvsem iasen v nadpis nomer 4 tuk:
http://kroraina.com/pb_lang/pbl_2_10.html

vizhdam gi vsichki simvoli tuk v razlichnite statii:
http://kroraina.com/pb_lang/index.html

estestveno, za da se razbere kakvo pishe iziskva solidni poznania na mnogo ezitsi.

evil creature

Мнениеот evil creature » юли 12th, 2009, 7:14 pm

също и солидни познания по каменоделство ;) научете думите преди да ги употребите http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D0%BD%D0%B8

roca
Експерт

Мнениеот roca » юли 12th, 2009, 8:05 pm

Не бих казал че има най-голямо покритие с Руните точно, така че подобно разчитане би бил сезифоф труд :?
Все пак нека не изключваме напълно вероятностите за ерозия, тя може много или пък за обикновенно отлюштване на скалата, да не говорим за някакъв вид по стар или нов графит, защото реално не виждам повече от 4-5 съмнителни черти, който сме определили досат въпросително като Букви и Надпис :roll:

Върни се в “ПЪТЕПИСИ”