• NUMIZMA.COM

Форум за търсачи

Колекции от пощенски марки продажба

1879-1945

Модератор: Kiril62

3672
Регистриран: юли 6th, 2009, 1:14 pm

Колекции от пощенски марки продажба

Мнениеот 3672 » юли 6th, 2009, 1:30 pm

Здравейте,

имам колекции от стари български пощенски марки, които искам да продам в чужбина. Преди това обаче искам да ги оцени експерт. Даже поне 3 независими оценки ще е най-добре. Някой може ли да ми препоръча експерти оценители и да ми каже как може да стане продажбата в чужбина?
Благодаря!

Kiril62
Експерт
Регистриран: май 28th, 2009, 11:02 am
Контакти:

Re: Колекции от пощенски марки продажба

Мнениеот Kiril62 » юли 6th, 2009, 4:52 pm

Колега, изчакай да пуснем и аукциона и тогава всичко ще направиш.В момента се превежда и на Български, и в началото на септември се гласим да го пуснем.

roca
Експерт
Регистриран: юни 3rd, 2009, 6:57 am

Мнениеот roca » юли 6th, 2009, 6:02 pm

Така е най-добре изчакай аукциона ако не бързаш толкова много, тъй като се очаква да има и мижданородни посещшаения и мисля че така цената ще се вдигне, ако има повече желаещи за тях.
Относно оценката, не знам, аз се занимавам предимно с монети, така че в момента не бих бил компетентен, но дори да бихме могли да го направим, не мисля че "експерти оценители" вършат работата си за без пари, а и техните хонорари са доста високи принципно. Премесли каквио марки имаш и каво желаеш да постигнеш, за да не се окаже , евентуално че експертната им оценка ще надхвърли стойноста им като цяло, както един колега когото консултирахме за Юбилейни монети, който се оказа че най-вероятно ще струват по-малко от стойноста на транспорта до купувача.
Поздрави

Потребителски аватар
Gold Mask
Доста редовен
Регистриран: юни 30th, 2009, 5:33 pm

Мнениеот Gold Mask » юли 6th, 2009, 7:59 pm

Тоя експерт оценител мислиш ли че ще ти ги оцени без пари,ако се появи случайно тук.Малко ме съмнява.Иначе има каталози и за марки,ако искаш мога да ти потърся или се обърни към някой от модераторите във форума и по спецялно към Роса.Поздрави.

Върни се в “СТАРИ БЪЛГАРСКИ МАРКИ 1”