• NUMIZMA.COM

Форум за търсачи

Прилична колекция марки

1879-1945

Модератор: Kiril62

Egoiz
Регистриран: октомври 27th, 2011, 3:40 am

Прилична колекция марки

Мнениеот Egoiz » октомври 27th, 2011, 3:47 am

Здравейте.
От скоро съм регистриран,но изчетох целия форум преди това и то с интерес.
Имам прилична колекция марки - около 2-3000 бройки.
По голямата част от тях са от царско време - 1890 - 1940г,но има и немски от това време.
За съжаление не са залепени на документ а са в пликчета и са с печат - повечето.
Имате ли идея кои може да оцени цялата купчина - някои с време и мерак.
Или съответно къде да ги продавам.Благодаря предварително.

roca
Експерт
Регистриран: юни 3rd, 2009, 6:57 am

Re: Прилична колекция марки

Мнениеот roca » октомври 27th, 2011, 6:58 pm

какво точно желаеш да се оценя? Ти сам си осъзнал че не е това което се търси....тоест те са подпечатани.
Марката с печат(нарича се клеймована) е същата както пробитата монета....няма никаква стойност освен ако не е хипер рядка...и в случея на хипер рядка, цената и е доста под хипер под тази на хипер рядката в добро състояние....
Та с две думи...3000 марки..ако им вземеш 100 лева ще си някакъв супер късметлия
Може би шанса да вземеш повече е да отделиш неклеймованите...да сметнеш някаква цена единична за тях...може би ще е горе долу 1-2-5 лева за марка...и накрая да се отървеш от всички клеймовани на куп за симвоична сума ако има желаещ... Къде да погледнеш? Тук:
http://auction.bg/browse.php?id=416
Тук можеш да видиш няколко лота с класьори:
http://auction.bg/adsearch.php?fbc=&action=search&category=416&isPrivate=n&txt%5B0%5D=&txt%5B1%5D=&nnum%5B0%5D%5B0%5D=&nnum%5B1%5D%5B0%5D=&minprice=&maxprice=&title=%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%8C%D0%BE%D1%80&SortProperty=ends&go=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B8+%3E%3E
Само като инфо...тези с подобните царски марки стоят вече над 2 години....цената за около 300-350 клеймовани марки + класьор която успяха да стигнат чрез наддаване беше около 9.90-10.50 в най-добрите им времена, но тъй като продавачът е решил да вземе между 25-30 лв за тях, те все още ще отлежават там,
Дано съм ти помогнал

Egoiz
Регистриран: октомври 27th, 2011, 3:40 am

Мнениеот Egoiz » октомври 28th, 2011, 5:33 am

Благодаря за отговора и линковете.
Гледах и преди в аукциона.
Истината е че имам доста марки които нямат клеймо.
Когато са слагали печат са слагали на 2-3-4 марки от писмото,а голяма част от писмата са били с по 5-10 марки.
Което прави другите чисти.
Четох че ще се пуска аукцион тук - ама нещо не го намирам или все още не е готов.
След ден два ще кача снимки - като гледам марките които се предлагат - смея да кажа че имам доста и по интересни.

roca
Експерт
Регистриран: юни 3rd, 2009, 6:57 am

Мнениеот roca » октомври 29th, 2011, 7:07 pm

те са бая още неща при марките: гума, контури, печата и назъбените глупости също, не само печата, ама той е първото...
Изобщо при марките положението е такова че ако купуваш ще струват, а като тръгнеш да продаваш, не можеш да изкараш и половината от капиталовложенията...
Но аз не съм специалист по филателия, споделям само това което съм чувал...

Върни се в “СТАРИ БЪЛГАРСКИ МАРКИ 1”