• NUMIZMA.COM

Форум за търсачи

За марките

1879-1945

Модератор: Kiril62

alfanasko
Регистриран: декемрви 28th, 2011, 9:55 am

За марките

Мнениеот alfanasko » декемрви 28th, 2011, 11:19 am

Здравейте преди време дядоми е събирал марки и си е направил една доста голяма колекция от можеби над 4000 марки! Сега неговия труд е в мойте ръце та се заинтересувах кое,какво,защо е нормално за човек който досега е нямал досег с марки. Разгледах голяма част от тях и...гледам ги като голям камък :) видях че има доста марки от Царство България, Народна република България, марки от 3-тия райх, Либия, Турция, Румъния, Magyar posta, Deutsche demokratische republik, Еквадор, Полски и доста други една марка ми направи впечатление беше отделена от другите червена марка от 1 Cent Nederland. Та въпроса ми е кои марки може да струват нещо и какво всъщност трябва да правя с тях как да ги оценя?
Моля ви помогнете с някаква информация!!!

roca
Експерт
Регистриран: юни 3rd, 2009, 6:57 am

Re: За марките

Мнениеот roca » януари 3rd, 2012, 9:20 pm

как да ги оцениш-с каталози. Продават се, не са скъпи. България мисля са 3 части по 4-5 лева.
Лошата новина, ако са клеймовани, измачкани и нямат запазена отзад гума, ще може да им се радваш само ти тъй като колекционерските марки са в серии (по възможност пълни) неклеймовани и с фабрична гума (лепило) отзад понякога няколко вида. Оттам нататък е цената в каталог от стотинки до левчета (и т.н.)
От всичко това е твърде възможно и всички 4000 марки да струват под една минимална работна заплата ;) така че не храни големи надежди

Върни се в “СТАРИ БЪЛГАРСКИ МАРКИ 1”