• NUMIZMA.COM

Форум за търсачи

Въпрос за марка.

1879-1945

Модератор: Kiril62

drago
Регистриран: юли 3rd, 2009, 3:18 pm

Въпрос за марка.

Мнениеот drago » юли 3rd, 2009, 3:26 pm

Здравейте неможах да пусна нова тема в раздела за чуждестранни марки и за това я пускам тук.Искам да попитам да ли цената от $20000 е реална за тази марка и ако е какво я прави толкова скъпа?Благодаря предварително!

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0338042906
Прикачени файлове
Stamp.jpg
Stamp.jpg (10.95 KБ) Видяна 5577 пъти

Kiril62
Експерт
Регистриран: май 28th, 2009, 11:02 am
Контакти:

Re: Въпрос за марка.

Мнениеот Kiril62 » юли 3rd, 2009, 3:48 pm

Ти много не се доверявай на тоци аукцион,ще направя запитване до колегата админстратор на аукциона и ще ти отговоря на въпроса.Редовно следя този аукцион и там има много нереални неща които са качени за продаване.

drago

Мнениеот drago » юли 3rd, 2009, 4:02 pm

Точно за това реших да попитам да ли е реална цената че нещо ми се струва малко завишена.

Kiril62
Експерт
Контакти:

Мнениеот Kiril62 » юли 3rd, 2009, 6:25 pm

Пулучих отговор от адмиднстратора на аукциона , и той ми обясни че марката е възпоменателна в чест от парада през м.март на 1944г.Има много голяма колекционерска стойност понеже са много редки от този период марките и цената си е реална.Закупена е от Американец участвал във парада в Париж по това време.Така че ако съм успял да ти задоволя любопитството се радвам.

drago

Мнениеот drago » юли 3rd, 2009, 7:30 pm

Благодаря Ви много за бързия и изчерпателен отговор!Още немога да повярвам че цената е реална :o

drago

Мнениеот drago » юли 3rd, 2009, 7:49 pm

Имам още един въпрос,неможах да разбера в аукциона в ибей да ли се продава само пощенската марка или има и други материали към нея?

roca
Експерт
Регистриран: юни 3rd, 2009, 6:57 am

Мнениеот roca » юли 3rd, 2009, 8:21 pm

Това вече е друг въпрос. Все пак мисля че се продава само марката.
Въпреки че да ти кажа чесно, това е едно от малкото неща с реалкна цена в този аукцион. Аз съм срещал досат не реални такива. Да неговорим че има и такива който са чист блъф и ти можеш да си наддаваш просто за спорта, така че пазаруването или оценяването на нещо според еБей не е най-доброто решение. В този случей да, но обикновенно не ;)

drago

Мнениеот drago » юли 4th, 2009, 6:44 pm

roca написа:Това вече е друг въпрос. Все пак мисля че се продава само марката.
Въпреки че да ти кажа чесно, това е едно от малкото неща с реалкна цена в този аукцион. Аз съм срещал досат не реални такива. Да неговорим че има и такива който са чист блъф и ти можеш да си наддаваш просто за спорта, така че пазаруването или оценяването на нещо според еБей не е най-доброто решение. В този случей да, но обикновенно не ;)

Благодаря за отговора,а такава марка в България възможно ли е да се продаде?

Kiril62
Експерт
Контакти:

Мнениеот Kiril62 » юли 4th, 2009, 7:00 pm

Като пуснем аукциона тогава е възможно ,защото ще има купувачи от цял свят.Надявам се скоро да стане имаме още малко работа по него.Така че ако имаш марки си ги дръж за аукциона,тогава ще си ги продадеш.

drago

Мнениеот drago » юли 4th, 2009, 9:25 pm

Kiril62 написа:Като пуснем аукциона тогава е възможно ,защото ще има купувачи от цял свят.Надявам се скоро да стане имаме още малко работа по него.Така че ако имаш марки си ги дръж за аукциона,тогава ще си ги продадеш.

Имам много които ми се повтарят,по принцип предпочитам размяната.Интересно ми беше да ли марка с такава цена може да се продаде в България.

Върни се в “СТАРИ БЪЛГАРСКИ МАРКИ 1”